big-bore.jpg

Изложба "Војне пушке великог калибра" у Баточини

11.04.2012 | Актуелности

На позив туристичко-културног центра "Доситеј Обрадовић" из Баточине, Војни музеј је гостовао са изложбом "Војне пушке великог калибра".

big-bore.jpg

Изложба Војне пушке великог калибра

13.02.2012 | Актуелности

Поводом Дана државности у Галерији Војног музеја, 13.02.2012. године у 14 часова биће отворена изложба „Војне пушке великог калибра из збирки Војног музеја“ аутора кустоса Вука Обрадовића.

odlikovanja izl.jpg

Изложбе Војног музеја у Нишу и Чачку

13.02.2012 | Актуелности

Војни музеј и ове године учествује у обележавању Сретења - Дана државности Републике Србије, према Програму обележавања националног празника Сретење-Дан државности Србије 2012. године Владе Републике Србије.

poseta.JPG

Посета праунука великог војсковође

27.12.2011 | Актуелности

Праунук војводе Радомира Путника господин Зоран Ивковић посетио је Војни музеј 22. децембра 2011. године.

voj_vuk.jpg

Награда "Војвода Вук" за Војни музеј

30.11.2011 | Актуелности

Удружење ратних добровољаца 1912-1918 и њихових потомака и поштовалаца је уручило плакету и статуу "Војвода Вук" у знак признања за допринос очувању светлих традиција добровољачког покрета.

austral_w.jpg

"Аустралијским очима"

30.11.2011 | Актуелности

Изложба говори о ангажовању Аустралије на изградњи Авганистана и упознаје васса појединцима - цивилима који су имали или и даље имају активну улогу у развоју данашњег Авганистана.

sinaj.gif

Изложба "Мировне мисије војске"

05.11.2011 | Актуелности

Услед великог интересовања публике из унутрашњости Србије, изложба "Мировне мисије Војске", која је оригинално постављена у мају, ће гостовати у Нишу у Дому Војске.

gncd_m.jpg

Губим невино свој живот због неваљали и проклети људи

05.11.2011 | Актуелности

Изложба Музеја жртава геноцида и Војног музеја презентује злочине геноцида и ратне злочине над цивилним становништвом на југословенским просторима у току Другог светског рата.

vesnik_38.gif

Ново издање музејског часописа "Весник"

15.08.2011 | Актуелности

Ново издање, 38. по реду, у обновљеном дизајну биће издано поводом Дана Војног музеја 22. августа.

anastas.gif

Анастас Јовановић у збиркама Војног музеја

15.08.2011 | Актуелности

Са жељом да на традиционални начин обележи Дан музеја 22. август, Војни музеј je oвим поводом приредиo изложбу “Анастас Јовановић први српски фотограф и литограф у збиркама Војног музеја”.