Присуство начелника Војног музеја свечаном отварању изложбе“Завири у очи рату“.

29. 09. 2014

Свечаном отварању мултимедијалне изложбе“Завири у очи рату“, која је одржана у Москви од 27.августа 2014.године,присуствовао је начелник Војног музеја, др Иван Мијатовић.

Изложбу је отворио председник Владе Руске Федерације Димитриј Медведев.

Поставка изложбе даје потпуну слику о учешћу Русије у Првом светском рату. Акценат изложбе је  „река времена“, дат да конкретизује ратне догађаје и пружи посетиоцима исцрпне информације о ратним дешавањима.

Војни музеј је,квалитету ове изложбе,допринео стручним избором фотографија из свог Фонда.

У реализацији изложбе ,поред домаћина ,Државног Архива Руске Федерације из Москве,учешће су узели и представници сродних институција(музеји и архиви) из Украјине,Белорусије,Немачке,Холандије,Велике Британије и Србије.

Посебно место у овој поставци ,добили су документи и експонати из Архива Југославије, Југословенске кинотеке и Војног музеја.

Ова изложба ће гостовати у Београду почетком 2015.године.