promo-2.jpg

Промоција књиге Војни музеј

28. 10. 2013

Mедија центар Одбрана је на 58. међународном сајму књига представио издањe " Војни музеј Београд", коаутора Предрага Лазетића и Анђелије Радовић.

Књига,својеврсни каталог, "Војни музеј Београд", аутора Предрага Лазетића и Анђелије Радовић, представља одличан водич за упознавање ове еминентне институције која је, после Народног музеја, најстарија установа ове врсте у Србији. Говорећи о историји Војног музеја, један од аутора Предраг Лажетић истакао је да је књига покушај да се ова хронологија укратко представи, а да је музеј, као и српски народ, имао периоде страдања и уздизања.

Анђелија Радовић је посебно апострофирала најзначајније збирке и предмете којима Војни музеј располаже и подсетила да он обједињава све категорије које данас постоје у музеологији.

- 33.000 предмета у 12 различитих збирки, као сведоци времена из кога датирају. Некад оружје јунака а данас сведочанство о једном времену- рекла је коауторка својеврсног каталога "Војни музеј Београд".