Ноћ музеја 2016.

21. 05. 2016

Једна од најпосећенијих бeoградских локација у протеклој Ноћи музеја, и ове године, био је Војни музеј. Манифестација је свечано отворена  уз звуке фанфара Репрезентативног оркестра Гарде Војске Србије, тачно у 17 часова. Преко десет хиљада љубитеља културе и историје, стрпљиво је чекало у реду од неколико стотина метара испред главног улаза у Музеј.

Међу зидинама Калемегданске тврђаве, посетиоце је  дочекао богат програм, који су чинили изложба у галерији Војног музеја: „Повлачење преко Албаније и боравак српске војске на Крфу“, посвећена тој јуначкој епопеји која је обележила Велики рат, два аутомобила из колекције "Возног парка председника СФРЈ" и филмски записи "Застава филма" који су донели носталгичан дух прошлих времена.