ПРОМОЦИЈА НОВОГ ИЗДАЊА

МЕДИЈА ЦЕНТРА „ОДБРАНА“

м о н о г р а ф и ј а

„Војни музеј 1878-2014.“

У Свечаној сали Дома Војске Србије 19. јуна 2015. године са почетком у 12 часова биће промовисано ново издање Медија центра „Одбрана“ монографија

„Војни музеј 1878-2014.“

аутора музејског саветника мр Предрага Лажетића. Непроцењива вредност монографије огледа се у целовитости садржаја у коме је Војни музеј, установа од посебног значаја у српској култури, приказан кроз своју 136 година дугу историју и богато искуство.

Почев од оснивања, у време стицања независности Кнежевине Србије, па до данас, Војни музеј чува сећање на бројне ратове, смене династија, политичких система и идеологија, темељна разарања и пљачкања, бројне нове почетке. Историја ове установе, приказана у богато илустрованој монографији, сложена и слојевита, истовремено је слика дисконтинуитетом испуњене историје српског народа, трајања које прекорачује више људских живота, постојање неколико држава и режима.

На промоцији књиге посетиоцима ће се обратити Зоран Ђорђевић, државни секретар у Министарству одбране; потпуковник Зоран Крупеж, заменик директора Медија центра „Одбрана“; академик Љубодраг Димић, рецензент; мр Снежана Ђокић, уредник издања и аутор мр Предраг Лажетић, музејски саветник.

Добро дошли!