big-bore.jpg

Изложба Војне пушке великог калибра

13. 02. 2012

Поводом Дана државности у Галерији Војног музеја, 13.02.2012. године у 14 часова биће отворена изложба „Војне пушке великог калибра из збирки Војног музеја“ аутора кустоса Вука Обрадовића. Изложбу ће отворити начелник Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковник Љубиша Диковић у својству изасланика владе.

Приказан је развој пушака великог калибра практично од настанка ватреног оружја па све до најсавременијих модела који су и данас у активној употреби. Овакво оружје је увек припадало врло специфичној групи наоружања уско специјализоване намене. Сходно историјском и тактичко техничком развоју, изложени примерци су груписани у три засебне целине; бедемске пушке, противтенковске пушке као и савремене снајперске пушке великог калибра.

Изложба је отворена до 11. марта 2012. године. Улаз је бесплатан.