Изложба у Музеју града Новог Сада

12. 08. 2016

Поводом историјског јубилеја - 300 година Битке код Петроварадина 1716 - 2016, у Атријуму Музеја града Новог Сада, на Петроварадинској тврђави, отворена је изложба "300 година Битке код Петроварадина"

Велика победа царске војске Хабзбуршке монархије над османском империјом 5. августа 1716., представља један од пресудних момената у историји југоисточне Еврпе, а чврст бастион Петроварадинске тврђаве постаје неосвојива гранична заштита европског простора.

Изложба едукативног карактера, поред оригиналних предмета, међу којима су и бројни предмети Војног музеја - оружје из овог периода, посебно интересантан нож Лудвига Баденског,  садржи и сјајне реконструкције изгледа шатора великог везира, униформи, застава,  велике колоритне реконструкције старих планова битки, тематске текстове и уметничке слике на тему битке.