Посета делегације Војске Египта

11. 12. 2015

Дана 08.12.2015. године, Војни музеј је посетила  трочлана делегација Јединица за електронско извиђање Војске Египта, у оквиру посете Управи за обавештајно-извиђачке послове (Ј-2) ГШ Војске Србије.

У току посете је реализован обилазак сталне поставке Војног музеја, у времену од 16.00 до 17.30 часова. Уз стручно вођење на енглеском језику, гостима је приказана богата историја свих народа на Балканском полуострву са посебним освртом на значајне датуме из знамените историје српског народа. Нагласак је стављен на делове сталне музејске поставке који се односе на догађаје везане за обележавање Стогодишњице од Првог светског рата.

Гости су на крају посете изразили дивљење према богатству материјалне културе коју баштини Војни музеј и дали обећање да ће поново доћи у посету.