Обележена 98 година од пробоја Солунског фронта

04. 10. 2016

Делегација Министарства одбране и Војске Србије у којој се налазио и начелник Војног музеја, потпуковник Градимир Матић, боравила је у Републици Грчкој поводом обележавања 98 година од пробоја Солунског фронта.

Неколико стотина окупљених грађана, припадника Министарства одбране и Војске Србије, полиције, државних службеника Србије, Грчке, Русије, Француске и Велике Британије, али и Удружења бораца и ветерана, на челу са министром за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александром Вулином, полагањем венца и интонирањем химни, одало је почаст палим борцима.

Након одавања почасти, уследио је културно-уметнички програм, на коме су уз представнике Министарства одбране и Војске Србији, присуствовали и генерални конзула амбасаде Србије у Солуну и званичници Републике Грчке.

Сећање на јунаке са Солунског фронта.

Фотографије из Збирке фотографија Војног музеја.