deca-bg.jpg

Пријатељи деце Београда у Војном музеју

02. 10. 2012

Већ традиционално је постало гостовање Пријатеља деце Београда у Галерији Војног музеја. Овом приликом, у склопу Дечје недеље отворена је 01. октобра у 18,00 часова изложба дечјих радова под називом ''Београд деци – лето у Београду!''. У програму је учествовало око 3600 деце основних и средњих школа из Београда, а на изложби је представљено око 350 експоната (слике – уље на платну, иконе, стрипови, авио модели, керамике, витражи ...).

Покровитељ изложбе је Град Београд – Градска управа, Секретаријат за спорт и омладину у чије је име изложбу отворио господин Аца Ковачевић, секретар Секретаријата за спорт и омладину, док се у име домаћина, Војног музеја присутнима обратио заступник начелника потпуковник др Иван Мијатовић.

Организатори су се додатно потрудили и поклонили Војном музеју дечји рад, уље на платну, аутора Ање Бабић.

Изложба је отворена сваког дана до 06. октобра од 10 до 16 часова.