Војни музеј једна од најстаријих музејских институција у Србији, основан још 1878. године, од самих почетака па кроз дугу историју постојања играо је значајну улогу у српској музеологији и култури.
Савремене тендеције учиниле су да музеј сем своје праксе сакупљања, заштите и обраде артефаката, више пажње посвети комуникацијској делатности, тј.упознавања јавности са музејском грађом. У вези с тим Војни музеј је и овом приликом одлучио да се за Дан музеја 22.августа, јавности прикаже један део материјала, са којим се публика није срела, а који се односи на фотографије познатих личности које су посетиле изложбене просторе музеја.
У периоду од 1937. када је отворена друга изложбена поставка па до данашњих дана Војни музеј био је место живе историје. Осим породичних, школских, индивидуалних или групних посета, музејом су походиле небројене домаће и стране јавне личности. Био је домаћин званичним делегацијама, политичарима, државницима, члановима краљевских породица.
Изложбом Посете познатих личности Војном музеју хронолошки је презентовано преко стотинак фотографија,тј. тридесет изабраних званичних посета нашој установи. Аутор се водио различитим критеријумима селекције, а свака од посета пропраћена је кратком биографијом личности.
Фотографијом је овековечен тренутак отварања друге поставке Војног музеја 20.04.1937. године од стране Кнеза Намесника Павла Карађорђевића, а коме су присуствовали представници целе Владе, Генералитета као и многобројни гости из иностранства. Забележене су посете етиопског цара Хаила Селасија, фелдмаршала Монтгомерија, вијетнамског вође Хо Ши Мин-а, маршала Жукова, последњег авганистанског шахa Мохамеда Захир-а као и револуционара Че Геваре. Око камере овековечило је и Јосипа Броза Тита приликом отварања Војног музеја након реконструкције зграде 1961. године, а након тога и посете египатског председинка Насера, италијанског политичара Палмира Тољатија, норвешког краља Олафа V, холандског принца Бернарда, супруге председника СФРЈ и СССР Јованке Броз и Нине Хрушчов, британске краљице Елизабете II, белгијског краља Бодуена I, данске краљице Маргарете II, председника Француске Митерана, британског принца Чарлса, председника Мексика Мигуел де ла Мадрид-а, шпанског краља Хуан Карлоса, принца Томислава Карађорђевића као и творца најпроизвођеније аутоматске пушке Михаила Тимофејевича Калашњикова. Свакако треба истаћи и значајне посете црквених великодостојника Јерусалимског патријарха Венедикта и српског Патријарха Павла.
Посетиоци ове изложбе имаће задовољство да кроз изложене фотографије сагледају разне аспекте одређеног времена у коме су се посете дешавале.