DSC_0950_resize.JPG

Poseta delegacije Češkog Vojnoistorijskog instituta

26.04.2012 | Aktuelnosti

Vojni muzej je posetila delegacija češkog Vojnoistorijskog instituta

vojnipropisi.jpg

Otvaranje izložbe "Vojni propisi kneževine i kraljevine Srbije"

20.04.2012 | Aktuelnosti

U okviru obeležavanja dana vojske, u Vojnom muzeju je 20. aprila otvorena izložba "Vojni propisi kneževine i kraljevine Srbije".

vojnipropisi.jpg

Izložba "Vojni propisi kneževine i kraljevine Srbije"

17.04.2012 | U najavi

Povodom Dana Vojske Srbije, Vojni muzej je pripremio izložbu "Vojni propisi kneževine i kraljevine Srbije".

big-bore.jpg

Izložba "Vojne puške velikog kalibra" u Batočini

11.04.2012 | Aktuelnosti

Na poziv turističko-kulturnog centra "Dositej Obradović" iz Batočine, Vojni muzej je gostovao sa izložbom "Vojne puške velikog kalibra".

big-bore.jpg

Izložba Vojne puške velikog kalibra

13.02.2012 | Aktuelnosti

Povodom Dana državnosti u Galeriji Vojnog muzeja, 13.02.2012. godine u 14 časova biće otvorena izložba „Vojne puške velikog kalibra iz zbirki Vojnog muzeja“ autora kustosa Vuka Obradovića.

odlikovanja izl.jpg

Izložbе Vojnog muzeja u Nišu i Čačku

13.02.2012 | Aktuelnosti

Vojni muzej i ove godine učestvuje u obeležavanju Sretenja - Dana državnosti Republike Srbije, prema Programu obeležavanja nacionalnog praznika Sretenje-Dan državnosti Srbije 2012. godine Vlade Republike Srbije.

poseta.JPG

Poseta praunuka velikog vojskovođe

27.12.2011 | Aktuelnosti

Praunuk vojvode Radomira Putnika gospodin Zoran Ivković posetio je Vojni muzej 22. decembra 2011. godine.

voj_vuk.jpg

Nagrada "Vojvoda Vuk" Vojnom muzeju

30.11.2011 | Aktuelnosti

Udruženje ratnih dobrovoljaca 1912-1918 i njihovih potomaka i poštovalaca je uručilo plaketu i statuu "Vojvoda Vuk" u znak priznanja za doprinos očuvanju svetlih tradicija dobrovoljačkog pokreta.

austral_w.jpg

"Australijskim očima"

30.11.2011 | Aktuelnosti

Izložba govori o angažovanju Australije na izgradnji Avganistana i upoznaje vas za pojedincima - civilima koji su imali ili i dalje imaju aktivnu ulogu u razvoju današnjeg Avganistana.

sinaj.gif

Izložba "Mirovne misije Vojske"

05.11.2011 | Aktuelnosti

Usled velikog interesovanja publike iz unutrašwosti Srbije, izložba "Mirovne misije Vojske", koja je originalno postavljena u maju, će gostovati u Nišu u Domu Vojske.