promo-2.jpg

Promocija knjige Vojni muzej

28. 10. 2013

Medija centar Odbrana je na 58. međunarodnom sajmu knjiga predstavio izdanje " Vojni muzej Beograd", koautora Predraga Lazetića i Anđelije Radović.

Knjiga,svojevrsni katalog, "Vojni muzej Beograd", autora Predraga Lazetića i Anđelije Radović, predstavlja odličan vodič za upoznavanje ove eminentne institucije koja je, posle Narodnog muzeja, najstarija ustanova ove vrste u Srbiji. Govoreći o istoriji Vojnog muzeja, jedan od autora Predrag Lažetić istakao je da je knjiga pokušaj da se ova hronologija ukratko predstavi, a da je muzej, kao i srpski narod, imao periode stradanja i uzdizanja.

Anđelija Radović je posebno apostrofirala najznačajnije zbirke i predmete kojima Vojni muzej raspolaže i podsetila da on objedinjava sve kategorije koje danas postoje u muzeologiji.

- 33.000 predmeta u 12 različitih zbirki, kao svedoci vremena iz koga datiraju. Nekad oružje junaka a danas svedočanstvo o jednom vremenu- rekla je koautorka svojevrsnog kataloga "Vojni muzej Beograd".

Verzija za štampu