big-bore.jpg

Izložba Vojne puške velikog kalibra

13. 02. 2012

Povodom Dana državnosti u Galeriji Vojnog muzeja, 13.02.2012. godine u 14 časova biće otvorena izložba „Vojne puške velikog kalibra iz zbirki Vojnog muzeja“ autora kustosa Vuka Obradovića. Izložbu će otvoriti načelnik Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Ljubiša Diković u svojstvu izaslanika vlade.

Prikazan je razvoj pušaka velikog kalibra praktično od nastanka vatrenog oružja pa sve do najsavremenijih modela koji su i danas u aktivnoj upotrebi. Ovakvo oružje je uvek pripadalo vrlo specifičnoj grupi naoružanja usko specijalizovane namene. Shodno istorijskom i taktičko tehničkom razvoju, izloženi primerci su grupisani u tri zasebne celine; bedemske puške, protivtenkovske puške kao i savremene snajperske puške velikog kalibra.

Izložba je otvorena do 11. marta 2012. godine. Ulaz je besplatan.

Verzija za štampu