deca-bg.jpg

"Prijatelji dece Beograda" u Vojnom muzeju

02. 10. 2012

Već tradicionalno je postalo gostovanje Prijatelja dece Beograda u Galeriji Vojnog muzeja. Ovom prilikom, u sklopu Dečje nedelje otvorena je 01. oktobra izložba dečjih radova pod nazivom ''Beograd deci – leto u Beogradu!''. U programu je učestvovalo oko 3600 dece osnovnih i srednjih škola iz Beograda, a na izložbi je predstavljeno oko 350 eksponata (slike – ulje na platnu, ikone, stripovi, avio modeli, keramike, vitraži ...).

Pokrovitelj izložbe je Grad Beograd – Gradska uprava, Sekretarijat za sport i omladinu u čije je ime izložbu otvorio gospodin Aca Kovačević, sekretar Sekretarijata za sport i omladinu, dok se u ime domaćina, Vojnog muzeja prisutnima obratio zastupnik načelnika potpukovnik dr Ivan Mijatović.

Organizatori su se dodatno potrudili i poklonili Vojnom muzeju dečji rad, ulje na platnu, autora Anje Babić.

Izložba je otvorena svakog dana do 06. oktobra od 10 do 16 časova.

Verzija za štampu