Vojni muzej jedna od najstarijih muzejskih institucija u Srbiji, osnovan još 1878. godine, od samih početaka pa kroz dugu istoriju postojanja igrao je značajnu ulogu u srpskoj muzeologiji i kulturi.
Savremene tendecije učinile su da muzej sem svoje prakse sakupljanja, zaštite i obrade artefakata, više pažnje posveti komunikacijskoj delatnosti, tj.upoznavanja javnosti sa muzejskom građom. U vezi s tim Vojni muzej je i ovom prilikom odlučio da se za Dan muzeja 22.avgusta, javnosti prikaže jedan deo materijala, sa kojim se publika nije srela, a koji se odnosi na fotografije poznatih ličnosti koje su posetile izložbene prostore muzeja.
U periodu od 1937. kada je otvorena druga izložbena postavka pa do današnjih dana Vojni muzej bio je mesto žive istorije. Osim porodičnih, školskih, individualnih ili grupnih poseta, muzejom su pohodile nebrojene domaće i strane javne ličnosti. Bio je domaćin zvaničnim delegacijama, političarima, državnicima, članovima kraljevskih porodica.
Izložbom Posete poznatih ličnosti Vojnom muzeju hronološki je prezentovano preko stotinak fotografija,tj. trideset izabranih zvaničnih poseta našoj ustanovi. Autor se vodio različitim kriterijumima selekcije, a svaka od poseta propraćena je kratkom biografijom ličnosti.
Fotografijom je ovekovečen trenutak otvaranja druge postavke Vojnog muzeja 20.04.1937. godine od strane Kneza Namesnika Pavla Karađorđevića, a kome su prisustvovali predstavnici cele Vlade, Generaliteta kao i mnogobrojni gosti iz inostranstva. Zabeležene su posete etiopskog cara Haila Selasija, feldmaršala Montgomerija, vijetnamskog vođe Ho Ši Min-a, maršala Žukova, poslednjeg avganistanskog šaha Mohameda Zahir-a kao i revolucionara Če Gevare. Oko kamere ovekovečilo je i Josipa Broza Tita prilikom otvaranja Vojnog muzeja nakon rekonstrukcije zgrade 1961. godine, a nakon toga i posete egipatskog predsedinka Nasera, italijanskog političara Palmira Toljatija, norveškog kralja Olafa V, holandskog princa Bernarda, supruge predsednika SFRJ i SSSR Jovanke Broz i Nine Hruščov, britanske kraljice Elizabete II, belgijskog kralja Boduena I, danske kraljice Margarete II, predsednika Francuske Miterana, britanskog princa Čarlsa, predsednika Meksika Miguel de la Madrid-a, španskog kralja Huan Karlosa, princa Tomislava Karađorđevića kao i tvorca najproizvođenije automatske puške Mihaila Timofejeviča Kalašnjikova. Svakako treba istaći i značajne posete crkvenih velikodostojnika Jerusalimskog patrijarha Venedikta i srpskog Patrijarha Pavla.
Posetioci ove izložbe imaće zadovoljstvo da kroz izložene fotografije sagledaju razne aspekte određenog vremena u kome su se posete dešavale.