U nizu raznovrsnih i bogatih programskih događaja povodom ovogodišnjeg obeležavanja Dana Vojnog muzeja, a sa željom da se posetioci Vojnog muzeja i ostali ljubitelji kulturne baštine što bolje upoznaju sa celokupnom građom muzeja, ovoga puta priredili smo  izložbu pod nazivom „Martin Engelbreht i njegovo vreme“. Pružila nam se jedinstvena prilika da izložimo  materijal velikog kulturno - istorijskog i umetničkog značaja koji do sada nije izlagan.

Kolekcija bakroreza Martina Engelbrehta, nastala  je oko 1742- 1748.godine pod nazivom „Théàtre de la milice etrangère. Schau- Bühne verschiedener bisshero in Teutschland undekaňt gewester Soldaten von ausländischen Nationen“ (Pozornica različitih do sada u Nemačkoj nepoznatih vojnika tuđinskih naroda). To je jedan od najiscrpnijih izvora koji prikazuju neregularne trupe u službi Austrije, a čiji je zadatak bio da odbrane pogranično područje od turskih upada i pljački.

Verzija za štampu