"Dani slobode" u Vojnom muzeju

29. 10. 2018

U okviru manifestacije Grada Beograda "Dani slobode", Vojni muzej je proteklog vikenda bio mesto okupljanja velikog broja građana koji su imali priliku da uz stručno vođenje kustosa posete stalnu muzejsku postavku.

Manifestacija „Dani slobode”, povezala je dva datuma koji su prethodnih sedam decenija bili nespojivi, 20. oktobar 1944. kada je Beograd oslobođen u Drugom svetskom ratu i 1. novembar, kada je pre tačno sto godina u oslobođeni Beograd ušla srpska vojska posle proboja Solunskog fronta.

Nakon svečanog defilea kroz Knez Mihailovu ulicu, tokom koga je orkestar Garde Vojske Srbije izvodio numere iz Prvog i Drugog svetskog rata i podsećao nas na slavnu ulogu srpske vojske u oslobodilačkim ratovima, posetioci manifestacije pristizali su u Vojni muzej. Tu su ih dočekivali kustosi muzeja i tokom celog vikenda vodili kroz muzejsku postavku, sa posebnim osvrtom, na osobođenje Beograda u Prvom i Drugom svetskom ratu, u duhu cele manifestacije.

Verzija za štampu